Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.

Atrakcje wybrzeża

Słowenia jest celem wielu wycieczek i wypraw turystycznych Głównym atutem tego państwa jest dostęp do Morza Adriatyckiego. Długość linii brzegowej wynosi jedynie 44 kilometry, ale na tak krótkim odcinku mieści się wiele ciekawych plaż i kurortów.

Plaża w Słowenii

Najpiękniejsze plaże Słowenii

Wybrzeże Adriatyku nazywane jest czasami Słoweńską Riwierą. Posiada rewelacyjne plaże i co ważne dla przyjezdnych ciepłe morze. Dodatkowym atutem mogą być również solanki, jak również najwyższy klif Adriatyku - Strunjan. Plaże w Słowenii należą do niezwykle urokliwych. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest Fiesa. Jest niezwykle czysta, a przy odpowiedniej widoczności można z niej podziwiać urokliwy zamek Marimare w Trieście. Innym interesującym miejscem jest Piran. Tutaj wprawdzie plaże są bardzo strome i skaliste, ale dobrze nadają się do spacerów. Świetne warunki do kąpieli panują w Punta, mieści się tam również latarnia morska często odwiedzana przez pasjonatów historii.

Najważniejsze kurorty nadmorskie i miasta wybrzeża

Kurorty nadmorskie w Słowenii również zachwycają klimatem i stylem. Przede wszystkim trzeba wymienić w tym miejscu Portoroz. Kurort ten jest położony w piaszczystej zatoce około kilku kilometrów od Piranu. Znajduje się tam wiele dyskotek , kafejek, restauracji  i hoteli.

Innym interesującym kurortem jest Izola. To miasteczko na wybrzeży z portem jachtowym. Nie można pominąć również uzdrowiska Ankaran posiadające najdłuższą plażę w Słowenii. Ośrodek słynie z klimatu pozwalającego leczyć choroby kości. Największym Słoweńskim miastem na wybrzeży jest Koper. Posiada on ciekawą architekturę i historię. Słowenia kojarzona jest zazwyczaj z Alpami Julijskimi, ale mimo iż posiada jedynie niewielkie wybrzeże to jednak zachwyca zarówno pięknymi plażami jak i doskonałymi kurortami w których nie brakuje atrakcji dla turystów. Warto wybrać się w ten rejon i poznać uroki Adriatyckiego Wybrzeża.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp