Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Izola w Słowenii

Izola

Izola jest pięknym adriatyckim miasteczkiem, które czaruje labiryntem uliczek, magiczną starówką oraz widokami. To kurort wypoczynkowy ulokowany w południowo-zachodniej części Słowenii, który zamieszkuje 14 tysięcy mieszkańców. Posiada on bogatą historię, której początki sięgają II wieku p.n.e. Założono je jednak dopiero w VII wieku n.e. Warto choć raz w życiu je zobaczyć i dać się oczarować temu, co ma do zaoferowania.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Izoli?

Ta bajkowa słoweńska miejscowość ma w sobie niesamowitą właściwość. Wprost dosłownie przenosi w czasie, zwłaszcza jeśli ma się ochotę pospacerować po uliczkach Starego Miasta. Na odwiedzających czeka tutaj pałac Manzoli z XV wieku, który został wybudowany w stylu weneckiego gotyku oraz ratuszowa wieża. Poza tym warto zobaczyć również pałac Besenghi degli Ughi z XVIII wieku oraz kościół św. Maura pochodzący z XIV wieku i ulokowany na wzgórzu. Z tego ostatniego zakątka rozciąga się niezwykły widok na starówkę.

Izola to także pełne uroku plaże oraz genialna kuchnia. Można jej skosztować udając się do barów czy restauracji znajdujących się chociażby wzdłuż promenady. Kurort ten zaprasza również do lokali dyskotekowych, czy na aktywne zwiedzanie dzięki wielu trasom rowerowym. Można wtedy bliżej przyjrzeć sie klifom, sosnowym lasom czy wybrzeżu.

Okoliczne atrakcje

Oprócz magicznych zakątków czekających w samym kurorcie, stanowi on także doskonałą bazę wypadową na krótsze oraz dłuższe wycieczki w celu zobaczenia skarbów wybrzeża. Można bowiem stąd wybrać się do oddalonego o 7 kilometrów Piranu, czy 6 kilometrów na wschód - miasta Koper. Nieco dalej zaś czeka Triest wraz z ogromną ilością zabytków.

Izola to kierunek, który potrafi zachwycić. Nie tylko swoim ulokowaniem, widokami, czy atmosferą. To także gwarancja wspaniałej pogody oraz pysznego jedzenia. Poza tym na odwiedzających czeka tu bogata oferta noclegowa i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. To jeden z ładniejszych zakątków na Słowenii, dlatego warto dać się skusić na wczasy właśnie tutaj.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp