Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Bovec w Słowenii

Bovec

Bovec to piękne miasteczko Słowenii, niezwykle malowniczo ulokowane. Znajduje się ono w Triglavskim Parku Narodowym i potrafi zachwycić. Dodatkowym atutem jest fakt, że miasto to uznawane jest za stolicę sportów ekstremalnych w kraju. Można tutaj spróbować kanioningu, paralotniarstwa czy raftingu, a także kolarstwa górskiego oraz oczywiście pieszych wycieczek.

Co warto zwiedzić i czego doświadczyć w Bovec

Bovec to wspaniały pomysł na wymarzone wczasy. Położony w Dolinie Soca, po drugiej stronie najwyższego szczytu Słowenii - Triglav, jest idealny na wyjazd zarówno latem, jak i zimą. Mieszka tu prawie 1,5 tysiąca osób. Zachwyca zarówno miasto, jak i jego okolice. Można zwiedzić znajdujący się niedaleko wodospad Boka, który stanowi początek dla rzeki Soca oraz kilka innych wodospadów ulokowanych nieopodal. Rzeka Soca zaś jest jedną z najpiękniejszych rzek alpejskich, urzeka ona bowiem szmaragdowym kolorem i krajobrazami wokół.

Wspaniałym pomysłem okaże się także zobaczenie tutejszych jaskiń - Srnicę oraz Malą Bokę. Można tu również uprawiać sporty wodne. W samym Bovec zaś czekają prócz tego liczne wydarzenia kulturalne - festiwal filmowy w grudniu, festiwal sztuki współczesnej i spotkania z folklorem (lipiec i sierpień), czy bitwa na freeride w marcu.

Przybywając do Bovec zimą można liczyć na niezapomniane szaleństwa na śniegu. Góra Kanin bowiem i jej okolica to resort narciarski, który zaprasza zarówno miłośników szusowania, jak i tych, którzy wolą snowboard. Poza tym można tutaj skorzystać z torów saneczkarskich, jechać psim zaprzęgiem czy powspinać się po lodzie.

Baza noclegowa oraz gastronomiczna jest tutaj, jak i w okolicznych miejscowościach, niezwykle rozwinięta, co sprawia, że można tu spędzić naprawdę wspaniały czas, pełen atrakcji.

Bovec to wspaniała słoweńska miejscowość, która kusi cudami natury, możliwościami spędzenia wolnego czasu, a także życzliwością mieszkańców. Można tu zrelaksować się zarówno leniuchując, jak i aktywnie korzystając z dostępnych atrakcji. Niewątpliwie każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp