Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Portoroz w Słowenii

Portoroz

Portoroz to jedyny typowo morski kurort w całej Słowenii, a jednocześnie bardzo popularny i wciąż się rozwijający. Znajduje się on nad Adriatykiem, a dokładniej na niedużym pasie Wybrzeża Słoweńskiego. Prócz pięknych plaż czy atrakcji czekających na miejscu Portoroz to także wspaniała baza wypadowa do innych, równie interesujących, zakątków na Słowenii. Można stąd również wybrać się w podróż do Istrii, Triestu czy Wenecji.

Co robić na wczasach w Portoroz?

Rozwój kurortu przypada na początek wieku XX, kiedy to została otworzona kolej wąskotorowa łącząca Triest we Włochach z chorwackim Porecem. Obecnie można tu wspaniale spędzać czas próbując różnych sportów, takich jak surfing, kajakarstwo, nurkowanie, żeglarstwo czy wędkarstwo. Na miłośników dobrej zabawy zaś czekają liczne dyskoteki, puby czy kasyna.

W Portoroz można także zapomnieć o całym świecie korzystając z udogodnień Spa i wellness czy też spacerując po rezerwacie przyrody. Czekają tu także salony odnowy biologicznej, tureckie i fińskie sauny, solanka, kompleks Ayurveda, centrum tajskie wai czy baseny termo-mineralne. Jest w czym wybierać.

Niedaleko Portoroz zaś można również pozwiedzać ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Piran, pełen zabytków z wenecką architekturą . Warto odwiedzić także mury obronne, pałacyk Travesini oraz plac Tartini z kościołem świętego Grzegorza.

Do Portoroz warto udać się na początku sierpnia, bowiem wtedy odbywa się Noc Istriańska, niezwykle popularne wydarzenie z muzyką na żywo i pokazem fajerwerków. We wrześniu zaś ma miejsce marynarski chrzest, muzyczny Tartini Festiwal oraz Slovenia Open Tenis Tournament.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp