Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.

Dojazd

Najprostszym sposobem dotarcia do Słowenii jest podróż samochodem. Linie lotnicze nie oferują żadnego bezpośredniego połączenia z Polski do tego kraju, a transport koleją oraz autobusami również odbywa się z przesiadkami. Osoby decydujące się na lot mają opcję zarezerwowania biletu na podróż z Warszawy bądź też Krakowa z przesiadką we Wiedniu, skąd odlatują samoloty do Lublany. Cena za tego typu połączenie wynosi zazwyczaj w granicach od 1700 do 2500 zł.

Dojazd do Słowenii

Alternatywne sposoby dotarcia do Słowenii

Innym sposobem na dotarcie do Słowenii jest lot do Wenecji, skąd dojechać można do Lublany pociągiem. Wyruszając samochodem z Warszawy do Słowenii należy kierować się w stronę południa Polski na Częstochowę, a następnie dojechać do Katowic i zmierzać dalej w kierunku czeskiej Ostrawy oraz Brna. Za Brnem trzeba zaś kierować się dalej na południe Czech i po przekroczeniu granicy z Austrią przejechać przez Wiedeń, zmierzając cały czas na południe kraju aż do miasta Graz i w stronę granicy ze Słowenią. Długość trasy wynosi ok. 1026 km, a przewidywalny czas jej trwania to 10 h i 40 min.

Do Słowenii można się również dostać przez Słowację. Trasa jest bardzo podobna do opisanej powyżej. Wyjeżdżając z Warszawy należy się kierować na Częstochowę oraz Katowice, zaś następnie do Ostrawy a stamtąd skręcić do Słowacji i jechać w stronę południowego zachodu do Bratysławy, przekroczyć granicę z Austrią i przejeżdżając przez jej wschodnią część udać się do miasta Graz na południu kraju. Po przejechaniu Grazu należy zmierzać w stronę granicy ze Słowenią. Trasa wynosi 1086 km i trwa ok. 11 h i 6 min.

Kolejną opcją dojazdu jest podróż z Warszawy do Łodzi, a następnie Jeleniej Góry, skąd należy się udać a południe w stronę granicy z Czechami do miasta Olomuc i kierując się dalej na południe dotrzeć do Brna. Za Brnem trzeba natomiast udać się w stronę granicy z Austrią i przejeżdżając przez jego wschodnią część dojechać do Grazu, a później przekroczyć granicę ze Słowenią. Podróż trwa 12 h i 4 min, a do przejechania jest 1111 km.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp