Najprostszym sposobem dotarcia do Słowenii jest podróż samochodem. Linie lotnicze nie oferują żadnego bezpośredniego połączenia z Polski do tego kraju, a transport koleją oraz autobusami również odbywa się z przesiadkami. Osoby decydujące się na lot mają opcję zarezerwowania biletu na podróż z Warszawy bądź też Krakowa z przesiadką we Wiedniu, skąd odlatują samoloty do Lublany. Cena za tego typu połączenie wynosi zazwyczaj w granicach od 1700 do 2500 zł.
Alternatywne sposoby dotarcia do Słowenii
Innym sposobem na dotarcie do Słowenii jest lot do Wenecji, skąd dojechać można do Lublany pociągiem. Wyruszając samochodem z Warszawy do Słowenii należy kierować się w stronę południa Polski na Częstochowę, a następnie dojechać do Katowic i zmierzać dalej w kierunku czeskiej Ostrawy oraz Brna. Za Brnem trzeba zaś kierować się dalej na południe Czech i po przekroczeniu granicy z Austrią przejechać przez Wiedeń, zmierzając cały czas na południe kraju aż do miasta Graz i w stronę granicy ze Słowenią. Długość trasy wynosi ok. 1026 km, a przewidywalny czas jej trwania to 10 h i 40 min.
Do Słowenii można się również dostać przez Słowację. Trasa jest bardzo podobna do opisanej powyżej. Wyjeżdżając z Warszawy należy się kierować na Częstochowę oraz Katowice, zaś następnie do Ostrawy a stamtąd skręcić do Słowacji i jechać w stronę południowego zachodu do Bratysławy, przekroczyć granicę z Austrią i przejeżdżając przez jej wschodnią część udać się do miasta Graz na południu kraju. Po przejechaniu Grazu należy zmierzać w stronę granicy ze Słowenią. Trasa wynosi 1086 km i trwa ok. 11 h i 6 min.
Kolejną opcją dojazdu jest podróż z Warszawy do Łodzi, a następnie Jeleniej Góry, skąd należy się udać a południe w stronę granicy z Czechami do miasta Olomuc i kierując się dalej na południe dotrzeć do Brna. Za Brnem trzeba natomiast udać się w stronę granicy z Austrią i przejeżdżając przez jego wschodnią część dojechać do Grazu, a później przekroczyć granicę ze Słowenią. Podróż trwa 12 h i 4 min, a do przejechania jest 1111 km.