Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Plaża w Ankaran

Ankaran

Ankaran to nieduże miasteczko, które znajduje się na półwyspie Milje. Ulokowane na granicy z Włochami zachwyca swoim pięknem. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to w miejscu tym zaczęto tworzyć osadę, a następnie siedzibę weneckich benedyktynów. To, co urzeka w tym miasteczku to także piaszczysta długa plaża oraz to, że słynie ono z właściwości uzdrowiskowych.

Co warto zobaczyć i jak spędzić czas będąc w Ankaran?

W tym niezwykłym słoweńskim miasteczku klimat sprzyja hodowaniu drzew oliwnych czy winogron, co sprawia, że można tu delektować się lokalnymi przysmakami chociażby takimi jak tutejsze wina. Wiele tu restauracji, ofert noclegowych czy ciekawych zakątków. Co może zachwycać to panująca tu atmosfera oraz cudowna śródziemnomorska natura.

W Ankaran nie sposób się nudzić. Na miłośników sportów różnorakich czekają baseny, liczne korty, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Ci zaś, którzy kochają leniuchowanie, na pewno docenią długą i piękną piaszczystą plażę, która idealnie nadaje się na relaks wśród słońca.

Będąc w Ankaran warto na pewno zajrzeć do klasztoru pod wezwaniem świętego Mikołaja, który został zbudowany przez benedyktynów na przełomie XI i XII wieku. Jednakże później - w roku 1774, został on przekształcony w letnią rezydencję rodziny Madonizzich. Transformacja klasztoru tutaj się jednak nie kończy, po I wojnie światowej bowiem stał się on ekskluzywnym hotelem, który można zwiedzać do dziś. Stanowi on część kompleksu turystycznego.

Ankaran to także doskonała baza wypadowa. Można bowiem wybrać się stąd do Izoli, Piran, Portoroz, Koper czy Strunjan i spędzić tam dzień lub dwa zwiedzając te interesujące zakątki.

Ankaran to niezwykle ciekawy i uroczy kurort turystyczny. Niewątpliwie czaru dodaje mu tutejsza śródziemnomorska przyroda a wartości fakt, że stanowi on także uzdrowisko. Można więc tu nie tylko wypocząć i dać się zainspirować, lecz również zadbać o swoje zdrowie. Dodatkowo Słowenia jest jednym z najbardziej zielonych krajów świata, co sprawia, że można tu głęboko poznać się z naturą i tym samym nieco bardziej odpocząć od zdobyczy cywilizacji.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp