Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Plaża w Ankaran

Ankaran to nieduże miasteczko, które znajduje się na półwyspie Milje. Ulokowane na granicy z Włochami zachwyca swoim pięknem. Jego historia sięga czasów starożytnych, kiedy to w miejscu tym zaczęto tworzyć osadę, a następnie siedzibę weneckich benedyktynów. To, co urzeka w tym miasteczku to także piaszczysta długa plaża oraz to, że słynie ono z właściwości uzdrowiskowych.

Bled w Słowenii

Słowenia kusi swoim pięknem i bliskością, a także takimi miejscami jak Bled. Miasteczko to idealnie nadaje się na wymarzone wakacje. Ulokowane w Alpach Julijskich pozwala zachwycać się ośnieżonymi szczytami, cieszyć się korzystaniem z kąpieli czy przypatrywania się malowniczym widokom. Dodatkowo czekają tu niezwykłe gorące źródła, popularne w całym kraju.

Izola w Słowenii

Izola jest pięknym adriatyckim miasteczkiem, które czaruje labiryntem uliczek, magiczną starówką oraz widokami. To kurort wypoczynkowy ulokowany w południowo-zachodniej części Słowenii, który zamieszkuje 14 tysięcy mieszkańców. Posiada on bogatą historię, której początki sięgają II wieku p.n.e. Założono je jednak dopiero w VII wieku n.e. Warto choć raz w życiu je zobaczyć i dać się oczarować temu, co ma do zaoferowania.

Bovec w Słowenii

Bovec to piękne miasteczko Słowenii, niezwykle malowniczo ulokowane. Znajduje się ono w Triglavskim Parku Narodowym i potrafi zachwycić. Dodatkowym atutem jest fakt, że miasto to uznawane jest za stolicę sportów ekstremalnych w kraju. Można tutaj spróbować kanioningu, paralotniarstwa czy raftingu, a także kolarstwa górskiego oraz oczywiście pieszych wycieczek.

Lasko w Słowenii

Lasko to miasto znajdujące się w Słowenii, a dokładniej w Dolnej Styrii. Ulokowane na wysokości 229 metrów n.p.m. stanowi największe centrum kulturowe i gospodarcze w Środkowej Słowenii. To uzdrowisko, które leży przy magistrali kolejowej Wiedeń-Triest, w dolinie rzeki Savinja. Nazywane bywa miastem piwa oraz kwiatów i jest znane już od bardzo dawna ze względu na swoje liczne atrakcje i renomę.

Strona 1 z 2

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp