Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Piran w Słowenii

Piran

Piran to nieduże miasto znajdujące się w Słowenii, nieopodal granicy z Włochami, na wzgórzu i jednocześnie na wybrzeżu adriatyckim. To prawdziwa perełka, którą uwielbiają turyści z całego świata, a liczba jego mieszkańców to 4 tysiące osób. Wystarczy poświęcić jedynie kilka godzin, by zwiedzić to miasto, choć warto zostać dłużej. Ma ono bowiem swój urok.

Co zobaczyć w tej bajkowej słoweńskiej miejscowości?

Po Piranie można spacerować bez końca. Jego stara część ulokowana jest na większej powierzchni cypla i urzeka wąskimi uliczkami, dzwonnicą oraz klimatycznymi kawiarniami. Można tu podziwiać również malownicze widoki oraz delektować się potrawami w jednej z tutejszych restauracji. Piękny jest także główny plac, czyli Tartinijev Trg. Jego nazwa pochodzi od kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego, którego pomnik można tutaj podziwiać. Plac jest otwarty na port, a z drugiej jego strony znajduje się Dom Wenecki z XV wieku.

Piran to także liczne rzeźby. Warto je wszystkie odnaleźć, bowiem może to być naprawdę ciekawa zabawa. I choć miasto to nie ma właściwie plaż, idealnie nadaje się jako kierunek dla miłośników pływania. Co kilkadziesiąt metrów bowiem można tu odnaleźć drabinkę prowadząco do krystalicznie czystej i ciepłej wody. Poza tym nabrzeże zostało uregulowane, więc nie trzeba obawiać się ani ostrych kamieni ani nawet jeżowców.

Co jeszcze czeka w Piranie?

Przede wszystkim darmowe wi-fi oraz wspaniałe jedzenie. Warto udać się do takiego miejsca jak Neptun czy Pri Mari i spróbować owoców morza, czy też świeżych ryb. Dodatkowo miejscowość ta jest idealną bazą wypadową do takich destynacji jak chociażby Wenecja, Treist czy Grado.

Piran to niezwykle urokliwy zakątek na ziemi. Mały i czarujący. Jego okolice słyną z produkcji soli, a krajobrazy pozostają w pamięci na zawsze. Sezon trwa tutaj od maja do października. Rozrywek natomiast tu nie brak. Niewątpliwie każdy może coś dla siebie odnaleźć w tej słoweńskiej miejscowości, odszukać zakątek, który go urzeknie. Piran to stare, portowe miasteczko z duszą, dlatego łatwo się w nim zakochać.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp