Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Bled w Słowenii

Bled

Słowenia kusi swoim pięknem i bliskością, a także takimi miejscami jak Bled. Miasteczko to idealnie nadaje się na wymarzone wakacje. Ulokowane w Alpach Julijskich pozwala zachwycać się ośnieżonymi szczytami, cieszyć się korzystaniem z kąpieli czy przypatrywania się malowniczym widokom. Dodatkowo czekają tu niezwykłe gorące źródła, popularne w całym kraju.

Co warto wiedzieć o Bled?

Historia miasta rozpoczyna się w VII wieku, kiedy to dotarli tu pierwsi osadnicy. Bled dostał się następnie - w roku 1004 - we władanie biskupów z południowego Tyrolu i pozostał w tym aż do XIX wieku. Następnie królowali tu Habsburgowie. W 1918 roku zaś Bled stał się częścią Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, które następnie przemianowano na Królestwo Jugosławii. W 1991 roku, gdy Słowenia oddzieliła się od Jugosławii, miasto to, a także jego okolice, zostały przyłączone już ostatecznie na terytorium Słowenii.

Atrakcje słoweńskiej miejscowości

Bled to miejsce, które niewątpliwie warto zwiedzić. Miejscowość ta ma charakter uzdrowiskowy, a to, co sprawia, że jest tak chętnie odwiedzane to słynne na całą Słowenię gorące źródła. Można tu skorzystać z basenów termalnych, które są wypełnione wodą z owych źródeł o temperaturze 30 stopni Celsjusza. Są one doskonałym panaceum zmniejszającym stres i napięcie oraz świetnie działającym na stawy.

Wracając do zwiedzania - w Bledzie czeka chociażby interesujący zamek Blejski Grad, który wisi na niezwykle stromej skale. Wewnątrz podziwiać można komnaty oraz zobaczyć krótki film dokumentalny o historii tego miejsca.

Wspaniałym zakątkiem jest także jezioro Bled. Posiada ono wysepkę - Bjeskij Otok, na którą można dostać się łódką. Wysepka ta urzeka małym kościółkiem z IX wieku oraz XVI-wieczną dzwonnicą.

Bled to także liczne plaże, które idealne nadają się zarówno na leniuchowanie jak i różnego rodzaju aktywności. Można tu pływać oraz wypożyczyć łodzie czy kajaki. Na miłośników raftingu zaś czy kajakarstwa czeka Park Narodowy Triglav. Dodatkowo okolice Bled oferują liczne trasy wspinaczkowe czy też świetne warunki do szusowania na nartach.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp