Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.

Wypoczynek

Latem na turystów z całego świata w Słowenii czeka Adriatyk i niesamowite wybrzeże. Choć linia brzegowa wynosi jedynie 46 kilometrów to widoki są tu iście rajskie. Eleganckie kurorty kuszą luksusowymi hotelami, a dla aktywnych istnieje możliwość uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Oczywiście tutejsze plaże sprzyjają leniuchowaniu oraz wygrzewaniu się na piasku.

Wypoczynek w Bovec

Jednym z kurortów wartych odwiedzenia jest Portoroz. Od świtu do świtu kurort ten tętni życiem, bywa również nazywany słoweńskim Monako. Puby i dyskoteki zachęcają do imprezowania, a hotele o wysokim standardzie oraz dobre restauracje do odpoczynku po całonocnych wojażach. Oczywiście zrelaksować można się również na piaszczystych plażach, której jednakże są płatne.

Słoweńskie regiony na wakacje

Cudowny wypoczynek czeka również w dolinie Bohinj, w której znajduje się jezioro o tej samej nazwie, największe w całej Słowenii. Można tu spacerować po wielu ścieżkach dla pieszych oraz poruszać się jednośladem po ścieżkach rowerowych. Na odkrycie czekają także szlaki wspinaczkowe oraz trekkingowe. Zima zaś Bohinj staje się bardzo znanym ośrodkiem narciarskim.

W ogóle całe Alpy Julijskie, znajdujące się w północno-zachodniej części Słowenii są wspaniałym miejscem na zimowe szaleństwa. Najwyższym szczytem jest Triglav, pełen uroku, i choć niewysoki wydaje się być ogromny i niedostępny.

Warto zobaczyć Triglavski Park Narodowy, który został wyznaczony na niemal całej powierzchni Alp słoweńskich. Turystów na pewno urzekną hale, wąwozy, rzeki, potoki czy gęste lasy. Pełno tu cudownych widoków, a fauna i flora jest niezwykle bogata. To wspaniałe miejsce o każdej porze roku. Latem można skorzystać z tras wspinaczkowych i wycieczkowych, rowerowych ścieżek, paralotni, nordic walking czy raftingu. Zima zaś znajdują się tu wspaniałe ośrodki narciarskie.

Warto także odwiedzić Bovec, jeden z ważniejszych centrów turystycznych Alp Julijskich i popularny ośrodek narciarski. Prowadzi stąd także wiele szlaków spacerowych i turystycznych. Koniecznie trzeba zobaczyć znajdującą się tu dolinę Soczy, która kryje w sobie wspaniałe wodospady.

Będąc w Słowenii warto również zajrzeć do ośrodka wypoczynkowego Kranjska Gora. Miejsce to bowiem ulokowane między Włochami a Austrią urzeka spokojem oraz wysokim standardem ( jeśli chodzi o hotele ). Latem można tu odpoczywać w spa oraz uprawiając różnorakie sporty, zimą zaś Kranjska Gora przeistacza się w niezwykłe centrum narciarskie.

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp