Strona wykorzystuje pliki cookies w celach analitycznych i statystycznych. Przebywając w serwisie zgadzasz się na ich pobieranie i przetwarzanie.
Lasko w Słowenii

Lasko

Lasko to miasto znajdujące się w Słowenii, a dokładniej w Dolnej Styrii. Ulokowane na wysokości 229 metrów n.p.m. stanowi największe centrum kulturowe i gospodarcze w Środkowej Słowenii. To uzdrowisko, które leży przy magistrali kolejowej Wiedeń-Triest, w dolinie rzeki Savinja. Nazywane bywa miastem piwa oraz kwiatów i jest znane już od bardzo dawna ze względu na swoje liczne atrakcje i renomę.

Atrakcje słoweńskiej miejscowości

Lasko to przede wszystkim uzdrowisko, które posiada źródła termalne o niezwykłych właściwościach. To sprawiło, że już od czasów rzymskich było ono cenione i stanowiło wyjątkowe miejsce dla bogatych kuracjuszy, którzy pochodzili z kręgów arystokratycznych. Woda bowiem ma tu wyśmienity smak, a poza tym znajduje się tu jeden z największych browarów na Słowenii - Laško.

Planując zwiedzanie tego zakątka świata warto przyjechać wtedy, gdy odbywa się tu coroczny Festiwal Piwa i Kwiatów. Miasto jest także popularnym centrum rehabilitacyjnym, które współpracuje z klinikami neurochirurgii, traumatologii oraz neurologii z Lublany. Będąc tu trzeba też koniecznie zobaczyć zamek Tabor, który wznosi się nad innymi zabudowami.

Miasto to ma kameralny charakter, a na wzgórzach można zaobserwować góralskie koliby i chaty. Można zwiedzić także znajdujące się w pobliżu takie kurorty jak Celje, Zalec czy Trabovlje. W samym Lasko dominuje raczej niska zabudowa. W okolicy są najczęściej lasy, a przyroda ma tu charakter przedalpejski. Rośnie tutaj naprawdę dużo chronionych gatunków.

Lasko to miasteczko, które warto zobaczyć wybierając się na trip do Słowenii. Zachęcają do tego przede wszystkim znajdujące się tu źródła termalne i piękna natura. Jednocześnie to niezwykle urocze miejsce, w którym można wypocząć i głęboko się zrelaksować. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zwłaszcza jeśli poszukuje spokoju, czystego powietrza, lasów i poprawy swojego zdrowia. Poza tym to także miasto kwiatów i naprawdę dobrych trunków. Wspaniałego wypoczynku!

© 2018 www.slowenia.com. All Rights Reserved. Designed By WebKomp